Piyano Taşıma | AKSER Nakliyat

Akser Nakliyat 1987’den beri evden eve nakliyat hizmeti ile müşteri memnuniyetini ön plana alan bir taşımacılık şirketidir.

Evden eve nakliyat ve birçok nakliye işinde başarılı olan Akser evden eve nakliyat nakliye sektöründe geliştirdiği taşıma yöntemleriyle siz değerli müşterilerimizi sorunsuz ve keyif alacağınız bir taşımanın sonucuna ulaştırır. Piyano taşıtma önemli bir iştir ve bu işi herkesin yapamayacağını hepimiz gerekçesiz biliyoruz sizde eğer böyle bir işin içine girdiyseniz yani piyanonuz taşınacaksa profesyonel ve hızlı bir hizmet istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Başlamak için mükemmel olmaya bilirsiniz ama mükemmel olmak için başlamak zorundasınız.

PİYANO NASIL TAŞINMALI? AKSER PİYANO TAŞIMADAN TÜYOLAR!

Akser Taşımacılık, değer verdiklerinizle değer verir ve taşımacılıkta her aşamayı profesyonel olarak tamamlar. Piyano gibi kıymetli eşyaların taşınma sürecinde de aynı hassasiyet söz konusudur. Kuyruklu veya konsol piyano modellerinin doğru şekilde taşınarak araca yüklenmesi aşamasında neler yapılması gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz… İşte piyano taşımanın püf noktaları…

PİYANO NASIL TAŞINIR? UZMANINDAN ÖĞRENİN!

1. İki tür piyano sistemi var. Birisi konsol, diğeri ise kuyruklu piyano türüdür. Bu iki türde 200-250 kilo arasındadır ve sahip oldukları aksamlar itibariyle hassas eşyalar arasında ilk sırada yer alır. Hassas oldukları kadar, paha biçilmezlik açısından da kıymetlidir. Bu sebeple piyanoların taşınmasında izlenecek sürecin profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi önem arz eder. Böylece piyanonun çarpma, sarsma, kırılma gibi istenmeyen durumlara muhatap kalması önlene bilir.
2. Piyano hakkındaki kısa açıklamadan sonra izlenecek ilk yol şudur: Öncelikle temiz ve yeni battaniyelerle piyanonun sarılması gerekir. Battaniyelerin yırttık ve eski olmamasına önem verin. Battaniyelerle sarıldıktan sonra battaniye uçlarının açılmaması için bantlayın.
3. Bu aşamadan sonra piyanoyu tekerlekli palet üzerine koyarak sürükleyin. Eğer piyanonun kendi tekerlek sistemi varsa, bunları kilitlemenize taşıma sırasında piyanonun oynamaması için gereklidir.
4. Piyano binanın yüksek katından indirilecekse, asansörlü sistem kullanılarak araca yüklenilmelidir. Üst katlardan alt kata insan gücüyle indirilmeye çalışılması, zarar görmesine neden olur.
5. Piyano araca yüklendikten sonra ise kesinlikle sabitlenmelidir. Bu taşıma sırasında meydana gelecek sarsılmalara karşı piyanoyu korur.
Kuyruklu piyano modelinde de aynı yöntem izlenir. Ancak konsola göre daha hassas ekipmana sahip kuyruklu piyanonun iki kat daha sıkı bağlanmasında fayda vardır. Ayrıca taşıma sırasında da dik bir şekilde tekerlekli palete yüklenmesine dikkat edilmelidir. Çok fazla sarsılması durumunda rezonansı bozulabilir.

AKER TAŞIMACILIK İLE KAFANIZ RAHAT OLSUN!

Değerli piyanonuz için doğru taşımacılık firmasıyla çalışın! Ağır, değerli ve hassas eşyaların taşınmasında uzman ekibe sahip Aker, piyano taşımacılığı konusunda da çözüm sunuyor. Kuyruklu veya konsol piyano sisteminiz için hizmet sunacak uzman ekibimizle kafanız rahat olacak. Hassas piyano sistemlerin ekipmanları zarar görmeden taşınabilmesi için sıfır ambalaj ve sabitleme sistemlerini envanterinde bulunduran Aker, yılların verdiği tecrübeyle müşterileri için kaliteli taşımacılık adına sağlam çözümler üretiyor.

Bireysel Hizmetler